InfoShare 2011

W Gdańsku w dniach 12-13.05 odbyła się kolejna, 5 już edycja konferencji InfoShare. Tegoroczna edycja jednak znacznie różniła się od wszystkich poprzednich. Przede wszystkim była to pierwsza konferencja zorganizowana przez […]

W Gdańsku w dniach 12-13.05 odbyła się kolejna, 5 już edycja konferencji InfoShare.
Tegoroczna edycja jednak znacznie różniła się od wszystkich poprzednich.

Przede wszystkim była to pierwsza konferencja zorganizowana przez Fundację InfoShare, a nie tak jak poprzednie pod auspicjami PTI czy WP. Widoczny był również wzrost ilości prelegentów zagranicznych. Moim skromnym zdaniem wykład Pana Adama Biena „Java EE 6 And Best Practices With Nothing But Code – Live Hacking” był absolutnie najlepszym wykładem technicznym całej konferencji szkoda tylko że tak krótkim.  (Choć muszę niestety przyznać, że z powodów technicznych nie mogłem obejrzeć wykładu Piotra Koniecznego „Narzędzia Hackerów”.)

 

Zakres tematyczny jak zawsze bardzo szeroki od marketingu przez mobilność, bezpieczeństwo, po prowadzenie projektów i programów, pozwalał każdemu wybrać coś dla siebie. Dodatkowo organizatorzy zapewnili chętnym uczestnikom możliwość udziału w warsztatach czy zwiedzenia serwerowni TASK gdzie można było podziwiać „Galerę” jedyny chyba Polski super komputer wpisany na listę TOP500. Odbyła się też tradycyjna impreza integracyjna w Teatrze Atelier w Sopocie.

 

 

Wiem od organizatorów konferencji, że większość wykładów była nagrywana przez ekipę wp.tv i będą czynione starania aby opublikować przynajmniej część wykładów. Myślę ze warto śledzić fanpage’a konferencji http://www.facebook.com/infosharepl w oczekiwaniu na te materiały.

Podsumowując konferencja bardzo udana.

Gratuluje organizatorom i już rezerwuje czas na przyszły rok 😉